הפקת סרטים

דוא

המרכז מתעד באופן שוטף אירועים על-פי דרישה. יתרה מכך, המרכז מצלם ומשדר בשידורים חיים ברשת אירועים מרכזיים המתקיימים בקמפוסי האוניברסיטה ובתוכם גם את הרצאות הרשות לקהילה ונוער על-בסיס שבועי. בנוסף, בארכיון המרכז מתקיים שימור ותיוק של מאות אירועים וסרטים שצולמו ונערכו במרוצת השנים.

יחידת ההסרטה של האוניברסיטה העברית החלה את דרכה בתחילת שנות ה-90. היחידה הוקמה כדי לתת מענה לפתרונות תקשורתיים באוניברסיטה, לרבות תקשורת חינוכית בעידן המודרני המתפתח. מאז ועד היום הפיקה היחידה מאות סרטים.

המרכז למולטימדיה רוכש מגוון רחב של הציוד המודרני הטוב ביותר להפקות סרטים ומעסיק את מיטב אנשי המקצוע בתחום.

אנחנו מפיקים מגוון רחב של סרטים:

תיעוד המחקר והפיתוח באוניברסיטה

סרטים מדעיים

ליווי מקצועי של קורסים המפיקים סרטים כחלק מתוכנית הלימוד

סרטים חינוכיים

פרוייקטים למען קידום החינוך בארץ

סרטי תדמית

סרטי הוקרה לנכבדי האוניברסיטה

 

בין יתר פעילותה של היחידה יש לציין את שיתוף הפעולה ההדוק יחד עם מחלקת הדוברות והאגף לקשרי חוץ של האוניברסיטה העברית. הפקות מסוג אלה נעשות למען ההסברה של צרכי האוניברסיטה וקיימת פעילות ענפה לצורך הפקת סרטים עבור תרומות לקידום הפיתוח והמחקר בכל ארבעת הקמפוסים האוניברסיטאיים. סרטים רבים מופקים באירועי חבר הנאמנים ופעילויות התרמה בארץ ובחו"ל.

 

אחד הפרויקטים החשובים ביותר שנעשו לאחרונה ביחידת ההסרטה של המרכז למולטימדיה, הינו הפקת סרטים דוקומנטריים של ניצולי שואה בשיתוף בית הספר המרכזי להוראת השואה ביד ושם. במהלך הפקה זו מופקים סדרה של שבעה סרטים, אשר כל סיפור מלווה את ניצול השואה אל מחוזות ילדותו ואל הזכרונות התיעודיים מהקהילה שאבדה. הצילום מתבצע בעיקר במקומות בהם חווה הניצול את שנות המלחמה- במחנות הריכוז, ביערות או במסתור אצל בתי הנוצרים. סרטים אלה מוקרנים בפני בני נוער, חיילים וסטודנטים במוסד יד ושם, בערוצי שידור ומתורגמים לשפות זרות עבור צפייה במוסדות לימוד ברחבי העולם.

 

 

מאות סרטים נוספים ממתינים לכם בערוץ יוטיוב האוניברסיטאיyoutube-edu

הפקת סרטים אודות יחידת ההסרטה